EKO FUN

Nerki a zdrowie

Jeśli szukasz pomocy dla swoich nerek sprawdź zioła nerkowe wg receptury Andreasa Moritza  - <<< tutaj >>>NERKI - ich głównym zadaniem jest utrzymanie czystości krwi oraz równowagi płynów w organizmie. Usuwają produkty przemiany materii oraz nadmiar płynów z organizmu wraz z moczem. Utrzymują też krytyczną równowagę soli, potasu i kwasów. Produkują hormon erytropoetynę (EPO) który pobudza produkcję czerwonych krwinek. Inne hormony nerkowe pomagają regulować cisnienie krwi, metabolizm wapnia i rozwój tkanek.

Do czynników które mogą zakłócić pracę nerek należą:
 • nadmierne pobudzenie
 • odwodnienie
 • objadanie się (szczególnie żywnością wysoko przetworzoną)
 • kamienie żółciowe
 • zaburzenia ciśnienia krwi
 • zaburzenia trawienia (głównie zatwardzenia)
 • leki i środki odurzające
Gdy nerki nie są w stanie prawidłowo oddzielać moczu od krwi, mocz krąży po ciele odkładając produkty przemiany materii w naczyniach krwionośnych, stawach, tkankach i narządach. Prowadzi to do obrzęku i mocznicy. Objawami zatrucia krwi toksynami są:
 • choroby skóry,
 • silny zapach ciała,
 • pocenie się dłoni i stóp,
 • zatrzymywanie wody,
 • blokady limfatyczne,
 • puchlina brzuszna,
 • przyrost masy ciała,
 • osłabienie
Kamienie nerkowe mogą być niewykrywalnymi maleńkimi kryształkami lub urosnąć nawet do rozmiarów jajka. W obydwu postaciach mogą zablokować przepływ cieczy przez maleńkie kanaliki nerkowe. Krystaliczne cząstki mają bardzo ostre krawędzie i po wydostaniu się z nerek mogą uszkodzić moczowody podczas przechodzenia do pęcherza moczowegio. Odczujemy to jako ból w lędźwiach / dolnej części pleców. W moczu może pojawić się krew, możemy odczuwać bóle w nogach, drętwienie ud i trudności w oddawaniu moczu. Jeśli duży kamień utknie w jednym z moczowodów utrudni to oddawanie moczu, może doprowadzić do zapalenia i niewydolności nerek. 

Przyczyny i rodzaje kamieni:
szczawiany - zawarte są w dużych ilościach np. w czarnej herbaty, czekoladzy, lodach czekoladowych, czy dużych ilościach syntetycznej witaminy C (>200mg/dzień)

kwas moczowy - powstaje z puryn, w dużych ilościach w takich produktach jak: czarna herbata, wołowina, boczek, język cielęcy, karp, kurczak, dorsz, kaczka, gęś, halibut, sardynki w puszce, wątroba, nerki, serce, buliony/zupy mięsne, łosoś w puszce, sosy mięsne, małże, śledzie, ikra, szczupak, wieprzowina, królik, baranina, skorupiaki, pstrąg, indyk, cielęcina, drożdże, słodkie bułki, sardynki, soczewica.

Gdy białka są rozkładane w wątrobie kwas moczowy jest przesyłany do nerek i wydalany z moczem. W przypadku osłabienia nerek kumuluje się w obszarach ciała o najsłabszym krążeniu, głównie w palcach rąk i nóg które stają się sztywne. W miejsca te ściągają bakterie rozkładając złogi na amoniak. Pojawia się stan zapalny, ból, czyli dna moczanowa, zapalenie stawów lub tzw. "ostrogi" w piętach (jako kumulacja złogów kwasu moczowego i fosforanów). Ciało ma tendencje do zatrzymywania wody w stopach, nogach, brzuchu, twarzy, ramionach i organach.
Wiele kamieni powstaje w wyniku braków w piciu odpowiedniej ilości wody oraz konsumpcji żywności mającej działanie odwadniające (zakwaszające): mięso, produkty mleczne, słodziki, cukry, alkohol, herbata czarna, kawa, napoje gazowane. Organizm neutralizuje kwasy pobierając wapń głównie z kości i zębów co powoduje niedobory tych minerałów w organizmie. Normalnie kwaśny odczyn moczu zmienia sie w zasadowy.

fosforany - powstają z pokarmów bogatych w fosforany i ubogich w wapń takich jak: mięso, przetworzone płatki śniadaniowe, pieczywo, makaron, orzechy, napoje gazowane.
Ciało neutralizuje kwaśny fosforan zużywając wapń i magnez. W pierwszej kolejności pozyskuje je z warzyw, następnie z rezerw organizmu.
Pamiętaj, że aby zneutralizować jedną puszkę popularnego napoju gazowanego potrzeba aż 7,5 litra wody!

Nadmierne ilości chlorku sodu (soli kuchennej obecnej w dużych ilościach w żywności przetworzonej) sprzyjają tworzeniu się kamieni nerkowych.
Tylko naturalna, bogata w minerały, nierafinowana sól nie powoduje takich skutków (więcej o soli czytaj tutaj >>>)


Oczyszczanie nerek - dlaczego jest tak ważne?
Wiele milionów ludzi cierpi na zapalenia układu moczowego, kamienie nerkowe, raka nerek, wielotorbielowatość nerek, zespół nerczycowy. 
Nerki oczyszczają z ołowiu, kadmu, rtęci, innych metali ciężkich, utrzymują równowagę wodno-elektrolitową, regulują ciśnienie wytwarzane przez serce.

Objawy obecności kryształków i kamieni w nerkach i pęcherzu:

 • ciemne lub białawe plamy pod oczami
 • podpuchniete / obrzmiałe oczy szczególnie rano
 • głębokie zmarszczki wokół / pod oczami
 • grudki pod oczami
 • nakładanie sie górnej powieki
 • przewlekłe bóle w dole pleców
 • obrzęk stóp i nóg
 • ciągłe odczuwanie strachu i nerwowość
Oczyszczanie nerek raz lub dwa razy do roku przyniesie korzyści zdrowotne i profilaktyczne.
Oczyszczanie nerek przynosi zdrowie fizyczne ale również redukyje stres, strach i niepokoje.

Zioła nerkowe podawane od 20 do 30 dni mogą pomóc w rozpuszczeniu i wydaleniu wszystkich typów kamieni nerkowych. W stanach ostrych należy powtarzać kilkakrotnie w odstępach 6 do 8 tygodni.


Przed snem namocz 3 łyżki stołowe mieszanki w 2 szklankach wody, przykryj i zostaw na noc. Nazajutrz zagotuj i odcedź.
Jeśli zapomnisz namoczyć gotuj 5-10 minut przed odcedzeniem. 

Pij kilka łyków na raz 6-8 razy w ciągu dnia. Herbatka nie musi być pita na ciepło czy gorąco, ale nie powinna być przechowywana w lodówce.

Nie dodawaj cukru lub słodzików.
Odczekaj 1 godzinę po posiłku zanim popijesz kolejne łyki.
Może pojawić się sztywność w dole pleców podczas przechodzenia kryształków przez przewody moczowe.
Może pojawić się silny zapach, zaciemnienie moczu podczas wydalania toksyn z moczu.
Pomagaj nerkom przez picie 6-8 szklanek wody dziennie.
Podczas oczyszczania ogranicz / unikaj mięsa zwierzęcego, nabiału, ryb, jaj, czarnej herbaty, kawy, alkoholu, napojów gazowanych, czekolady i słodyczy.

Zioła nerkowe, wątrobowe oraz na odporność do nabycia w sklepie internetowym - <<< tutaj >>>

Jak szybko zneutralizować kwasy
<<< tutaj >>>

Czytaj więcej o diecie zasadowej tutaj >>>


Punkty do akupresury stóp dla nerek (22), przewodów moczowych (23) i pęcherza moczowego (24) znajdziesz poniżej. Pamiętaj że masaż zaczynamy od nerek  (lewa stopa później prawa ten sam punkt), następnie przechodzimy do przewodów moczowych, na końcu do pęcherza moczowego. Nerki masujmey najdłużej, np. po 5 minut każda stopa, pozostałe punkty np. po 3 minuty. Masaż można powtarzać do kilku razy dziennie. Wymienione trzy punkty na stopie prawej to dokładne odbicie lustrzane stopy lewej.

logo EKO FUN
Zapraszamy


ekofun@ekofun.pltel 601 200 393