EKO FUN

Cud pH jak to działa

 Najważniejsza jest równowaga pomędzy kwasem i zasadą

Formalnie rzecz biorąc poruszamy się w skali od 1 do 14, gdzie cyfrą 7 oznaczamy odczyn obojętny. Cyfry niższe oznaczają odczyn kwaśny, a cyfry wyższe odczyn zasadowy (alkaliczny). Nasza krew powinna mieć odczyn lekko zasadowy na poziomie 7,365.

W warunkach domowych można również kontrolować pH moczu i śliny. Należy jednak pamiętać że różne okolice ciała mają różne pH. W tym krew i tkanki powinny mieć pH obojętne (lub lekko zasadowe), dolna część brzucha lekko kwaśne, odczyn śliny stale lekko się zmienia. Odczyn moczu obojętny (lub lekko kwaśny).

Choroba fizyczna zawsze jest wynikiem zbytniego stężenia kwasu, a oznaki choroby objawem zaburzenia równowagi pH i świadectwem wysiłku jaki organizm wykonuje w trosce o przywrócenie równowagi. Wszystkie mechanizmy regulujące (oddychanie, krążenie, trawienie, wytwarzanie hormonów) służą zbilansowaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Jeśli szala przechyla sie w stronę kwasowości obniża się poziom tlenu w ciele, ustaje metabolizm komórkowy, czyli komórki umierają, tzn. powiedzmy sobie szczerze, Ty umierasz.

W takiej sytuacji krew bilansuje pH poprzez pompowanie do obiegu minerałów takich jak: sód, potas, wapń, magnez, przydatnych w detoksykacji kwasów.

Zdrowe ciało przechowuje więc zapas tych bezcennych minerałów. Gdy nasza dieta nie dostarcza ich na bieżąco, a zapasy się wyczerpią, ciało sięga do rezerwy i pobiera minerały głównie z kości (wapń) oraz z mięśni (magnez).

W sytuacji dalszego przeciążenia kwasami organizm będzie próbował się ich pozbyć w formie płynnej przez płuca lub nerki.

Jeżeli tych nadwyżek jest zbyt dużo jedynym wyjściem jest usunięcie kwasu do tkanek: serca, trzustki, wątroby, okrężnicy lub tkanki tłuszczowej (np. na piersiach, biodrach, udach, brzuchu, mózgu). Proces nadmiernego gromadzenia kwasu potocznie nazywamy procesem "starzenia się".

Nadkwasowość jest zjawiskiem do którego sami się przyczyniamy! Eureka!
Mamy wybór. Sami o tym decydujemy, jeśli tylko zdajemy sobie z tego sprawę.


Czytaj dalej - pleomorfizm >>>

lub przejdź do EKO Sklepu i sprawdź produkty diety pH 
>>>


Więcej na temat kwasów i zasad znajdziesz w książce Roberta O. Younga i Shelley Redford Young: "Próbowałam już tylu diet ... przełomowy program uzdrawiający - cud równowagi pH">>>logo EKO FUN
Zapraszamy


ekofun@ekofun.pltel 601 200 393