EKO FUN

Bóle stawów i kręgosłupa

Nasz aparat ruchowy pomaga realizować nasze cele życiowe i przyjemności aktywnego trybu życia. Zazwyczaj nie myślimy o tym do chwili kiedy coś nas nie zatrzyma. Na początku są to drobne kontuzje i urazy, które szybko przestają dokuczać.

Z czasem jednak kolana bolą podczas wymarzonego urlopu narciarskiego, a upadek na rowerze czy łokieć tenisisty dają znać przy zmianie pogody.


Ze zdziwieniem stwierdzamy że zwykłe prace w ogródku dokuczają tak bardzo, iż rozważamy siedzenie w fotelu pod kocykiem, ważne przecież że na świeżym powietrzu.

Z kolejnymi latami odpuszczamy coraz bardziej, a gdy w końcu spadnie na nas radość i obowiązek opiekowania się wnukami czujemy się jak przed wejściem na ośmiotysięcznik, chociaż chodzi jedynie o kopanie piłki czy grę w pingponga.

Początkowo sięgamy po tabletki przeciwbólowe i maści przeciwzapalne przymykając oko na działania uboczne. Leczenie objawowe bywa jednak wyniszczające dla wątroby. Podświadomie czujemy że łykanie garściami chemii tylko pogarsza sprawę.

Z wiekiem nasza aktywność maleje, bowiem  aktywność bywa bolesna!

Pierwsza myśl jest taka by oszczędzać chrząstki stawowe poprzez ograniczanie ruchu. Tymczasem dwa badania przeprowadzane w latach dziewięćdziesiątych na dużej grupie 90 tys. biegających i chodzących osób (National Runners Health Study oraz National Walkers Health Study) nie potwierdziła tej teorii. Pomimo, że badani pokonywali tygodniowo nawet około 100 km, kondycja ich stawów była znacząco lepsza od średniej statystycznej.

Okazało się więc, że pomimo tego iż stawy są stosunkowo słabo unaczynione (szczególnie biodrowe) to jednak składają się z żywych komórek do których docierają płyny maziowe transportujące składniki odżywcze. 

Jeśli mało się ruszasz, płyny maziowe słabo się przemieszczają, zatem twoja chrząstka umiera z głodu!

Artretyzm nie jest zatem wynikiem zużycia stawów ale efektem braku składników odżywczych, braku ruchu oraz ... kumulującej się nadwagi.

Każdy dodatkowy kilogram wagi ciała to 8 kg więcej obciążenia na stawy kolanowe. Tkanka tłuszczowa wydziela hormony biorące udział w procesie zapalnym, które niszczą komórki regenerujące chrząstkę.

Chodzenie i bieganie sprzyja na szczęście utrzymywaniu wagi w ryzach, mamy więc już drugi powód aby ruszyć na umiarkowanie aktywny spacer. 

Jeśli chodzi o wspomniane wcześniej odżywianie chrząstki stawowej na szczęście wiele się ostatnio zmieniło. W nieco humorystyczny sposób obrazuje to poniższy film:Nie pozwól aby twoje chrząstki umierały z głodu. Uzupełnij braki składników odżywczych, a wkrótce poczujesz zasadniczą poprawę leżącą u podstawy rozwiązania problemu.


Forever Active HA to źródło wyjątkowej formy kwasu hialuronowego o niskiej masie cząsteczkowej (zdolność wiązania wody), cynku (wspiera syntezę DNA i białek, pomaga zachować zdrową skórę i kości, wykazuje właściwości przeciwutleniające), olejku imbirowego i kurkumy (wpływa na właściwą ruchomość stawów).
 
Dzięki tym składnikom jest to jeden z najlepszych dostępnych na rynku suplementów diety zawierający substancje ważne dla stawów i skóry. Zawarte w Forever Active HA™ składniki sprawią, że znowu zaczniesz działać jak dobrze naoliwiona maszyna!
  

FOREVER FREEDOM
Napój o smaku pomarańczowym będący połączeniem MSM, stabilizowanego aloesu, wzbogaconego siarczanem glukozaminy i siarczanem chondroityny, dwiema substancjami, które naturalnie występują w chrząstkach stawowych.

Stawy to naturalny „amortyzator” ludzkiego ciała. Należy dbać, aby był on odpowiednio odżywiony. Do prawidłowej pracy stawu potrzebny jest odpowiedni poziom oraz lepkość płynu smarującego mazi stawowej, która sprawia, że kości mniej się o siebie ocierają. 

do SKLEPIKU


 

W Aloe MSM Gel miąższ z liści aloesowych połączono z dimetylosulfonem (MSM) organicznym związkiem siarki, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania niemal każdej ludzkiej komórki. Najwięcej tego pierwiastka w postaci organicznej znajduje się w naszych stawach (tkanka chrzęstna) oraz w tkance łącznej. Wielu żyjących współcześnie ludzi ma niedobory tego pierwiastka i wynikające z tego kłopoty ze stawami i kręgosłupem (bóle korzonkowe lub stawowe).

Dzięki naturalnym właściwościom aloesu biosiarka wnika niezwykle głęboko w tkanki. 

Dodatek wyciągów z kory wierzby oraz z liści mącznicy lekarskiej i drzewa herbacianego ma niezwykle istotne znaczenie wspomagające.
do SKLEPIKU

 
 
Podsumowując, dla podtrzymania sprawności układu kostno - stwowego potrzebujemy częstego, umiarkowanego wysiłku fizycznego i odpowiedniej diety bogatej w substancje przenikające przez płyny stawowe.


W okresie przejściowym kiedy nasycasz organizm suplementami diety lub po kontuzjach siegaj raczej po rozwiązania neutralne zamiast łykać garściami środki przeciwbólowe.

Niezastąpiony może okazać się koc przeciwreumatyczny. Szczególnie w dolegliwościach korzonków i reumatycznych. Przez delikatne, równomierne ogrzewanie całego ciała wspomaga krążenie, poprawia samopoczucie i ogólną sprawność ruchową. Nowoczesna elektronika zapewnia 5 poziomów ogrzewania, timer reguluje czas pracy w granicach od 1 do 8 godzin, automatyczny wyłącznik chroni przed przegrzaniem, miła w dotyku wełna syntetyczna dostosowana jest do prania (po odłączeniu przewodów elektrycznych).


Równie przydatnym może być
Pain Gone, podręczne urządzenie przeciwbólowe.

Każde kliknięcie generuje delikatny impuls elektryczny o częstotliwości 1-2 Hz, który jest przenoszony drogą nerwową do rdzenia kręgowego i mózgu, gdzie pobudza uwalnianie endorfin (naturalne substancje przeciwbólowe).

Pain®Gone można stosować dowolną ilość razy, ponieważ nie stwierdzono objawów przedawkowania. 

Działanie Pain®Gone jest całkowicie naturalne i nieznane są jakiekolwiek działania uboczne jego stosowania. 

do SKLEPIKUlogo EKO FUN
Zapraszamy


ekofun@ekofun.pltel 601 200 393