EKO FUN

Pleomorfizm

 Zdolność drobnoustrojów do ewolucji, zmiany formy i funkcji zależnie od środowiska to pleomorfizm (pleo = "wiele", morphe = "forma").

Drobnoustroje mogą szybko zmieniać formę i funkcję. Bakterie mogą zmieniać się w drożdże, drożdże w grzyby, grzyby w pleśń. Wiedza ta usunięta w cień sto lat temu przez Ludwika Pasteura, mówi że choroba jest stanem wywodzącym się z naszego własnego środowiska wewnętrznego, a nie spowodowana atakiem ciał obcych z zewnątrz.

Istnieje "coś" co żyje niezależnie w komórkach, płynach ustrojowych i ma zdolność rozwijania się w bardziej złożone formy, co zostało nazwane mikrozymem (mikro = "mały" zyma = "byt") i co występuje we wszystkich istotach żywych. Stanowi podstawę zarówno degeneracji jaki i regeneracji. Z mikrozymów rozwijają się wszystkie komórki. W odpowiednich warunkach i środowisku ewoluują w bardziej złożone formy żywe, w tym bakterie i grzyby. Co ważne jest to proces dwukierunkowy! Bakterie mogą znowu stać się mikrozynami. Od mikrozymów wszystko się zaczyna i na nich wszystko się kończy.

Zdaniem dr Younga czerwone ciałka krwi również mają taką zdolność, czyli mogą cofać się w procesie ewolucji i znowu rozwijać w dowolny rodzaj komórek potrzebnych organizmowi, w tym w komórki kostne, mięśniowe, skórne, mózgowe, wątrobowe, sercowe, itd.

W odwrotnym procesie bakterie, drożdże, grzyby i pleśnie stają się wytworami zaburzonej ewolucji komórek zdrowych (w tym krwinek czerwonych, komórek mózgu i wątroby). 

Warunkiem degeneracji komórek jest środowisko kwaśne organizmu. Szkodliwe organizmy pleomorficzne nie mogą się rozwijać w środowisku zasadowym.

Warto zauważyć, że jesteśmy ofiarami samych drobnoustrojów (które okradają nas z glukozy, białka, tłuszczu a nawet z materii genetycznej - kwasów nukleinowych) ale również ich trujących kwaśnych odchodów (mykotoksyn i egzotoksyn).

Przez setki milionów lat istnienia około pół miliona różnych form drożdży, grzybów, pleśni, przeszły tylko niewielką przemianę genetyczną, są bowiem idealnie przystosowane do swojej funkcji. Mogą przejść od burzliwego okresu rozwoju do trwającego tysiące lat okresu uśpienia. 

Ogólne oznaki ich obecności w ciele to ból, zapalenie, znużenie oraz niewydolność funkcji nadnerczy, tarczycy, niestrawności, biegunki, depresja, nadpobudliwość, huśtawki nastrojów, astma, hemoroidy, przeziębienia, grypy, swędzenie skóry, pleśniawki, paradontoza, grzybica, zawroty głowy, bóle stawów, nieświeży oddech, wrzody, zapalenie okrężnicy, zgaga, zespół napięcia przedmiesiączkowego, podpuchnięte oczy, wysypki, cysty, toczeń, guzy, reumatoidalne zapalenie stawów, bóle mięśniowe, katar sienny, infekcje, nadwaga, niedowaga, stwardnienie rozsiane, zapalenie pęcherza, itd.

Zmęczenie to chyba główny objaw nadmiernie zakwaszonego ciała. W pierwszej kolejności drobnoustroje powodują fermentację cukru znajdującego się w naszym ciele, który w innej sytuacji wykorzystalibyśmy do wytwarzania energii. Przypomina to sytuację gdy napełniasz bak auta benzyną, którą ktoś regulatrnie ci podbiera. Nie zajedziesz zbyt dalejo.

Aby zapaść na jakąś infekcję musisz być predysponowany wewnętrznie. Musisz mieć zarazki oraz kwaśny odczyn sprzyjający ich rozwojowi.

Z drugiej strony chaos spowodowany brakiem równowagi kwasowej i nadmiernym rozwojem drobnoustrojów jest procesem całkowicie naturalnym, kiedy życie dobiega końca.

Po śmierci organizm automatycznie przybiera odczyn kwaśny. Gdy ciało przestaje oddychać spada poziom tlenu, tworzy się środowisko beztlenowe, w którym drobnoustroje lawinowo się mnożą. Ich zadaniem jest zredukować nas do najprostrzych komponenów - mikrozymów.

Biolodzy nazywają to cyklem węglowym.

Pismo Święte opisuje to słowami "z prochu powstałeś, w proch się zamienisz".

W samych drobnoustrojach nie ma nic złego, są tylko elementem odwiecznej całości. Zajmują się recyklingiem, dzięki czemu odpadki się nie gromadzą.

Poprzez wybór sposobu odżywiania lub naszą bezmyślność w tym zakresie, skracamy swoje życie. Gdy grzyby i drożdże zagarniają nasze ciała dosłownie gnijemy, pleśniejemy, fermentujemy.

Nierównowaga kwasowa jest całkiem naturalna, ... gdy jesteśmy martwi.


Jak żyć zatem? Czytaj dalej >>>logo EKO FUN
Zapraszamy


ekofun@ekofun.pltel 601 200 393